Autor Wątek: Coś, co każdy z nas powinien wiedzieć  (Przeczytany 10918 razy)

Offline mich123

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
Coś, co każdy z nas powinien wiedzieć
« dnia: Wrzesień 18, 2009, 13:05:40 pm »
...a z tego co obserwuję, niestety jest inaczej

Przypomnienie ogólnego regulaminu ASG.
http://www.wmasg.pl/artykuly/air_soft_gun/5/zasady_airsoftowe_(prawo_asg)/14/

problem dotyczy nie tylko nowych, ale i starych.

Szczególnie chciałbym zwrócić uwagę na:

V. Zasady uznawania trafień, zachowania się trafionych

Trafienie w każdą część ciała, uznaje się jako wyeliminowanie trafionego z dalszej walki airsoft.
Trafiony uczestnik sygnalizuje fakt trafienia poprzez uniesienie obu rąk do góry i okrzyk "dostałem".

W tym miejscu dochodzi do wielu nieporozumień

Po pierwsze nie zawsze słychać że ktoś powiedział pod nosem "dostałem", więc uniesienie chocby jednej ręki załatwiłoby niejednokrotnie sprawę.
Oczywiście podniesienie obu rąk nie zawsze jest możliwe, już bez wdawania się w szczegóły dlaczego.
Przyjmijmy zasadę że oprócz komunikatu "dostałem" (lub podobnego) podnosimy jedną rękę do góry.
Będzie to i tak jedna ręka więcej niż zwykle :)

Trafiony gracz pozostaje w miejscu trafienia. Trafiony gracz przyjmuje taką pozycję, by fakt jego wyeliminowania był oczywisty oraz by jego pozycja nie utrudniała walk airsoft pozostałym uczestnikom. Trafiony gracz może przemieścić się do strefy bezpieczeństwa dopiero wówczas, gdy w rejonie, gdzie został trafiony, nie toczą się już żadne działania, a przejście do strefy bezpieczeństwa nie będzie odbywało się przez rejon innych działań. Trafiony gracz szczególnie dba o to, by nie przeszkadzać lub nie utrudniać walk airsoft innym uczestnikom.

Przypominam również o obowiązkowym samooznakowaniu się trupa czerwoną czapka, szmatą itp.

Sytuacje  w których cos ktoś zgubił i na gorąco szuka > ok, ale nie w rejonie intensywnych działań, a wejście na teren rozgrywki
powinno być poprzedzone oznakowaniem się czerwoną szmatą

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że napisałem tutaj o rzeczach oczywistych, i proszę sobie darować ewentualne złośliwe komentarze.
Proponuję jednak aby każdy odpowiedział sobie sam przed sobą, czy stosuje się do tych zasad. A jesli nie, to niech zacznie.
Unikniemy wielu niepotrzebnych spięć.

Offline czachor

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
Odp: Coś, co każdy z nas powinien wiedzieć
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2009, 13:18:05 pm »
Ja jeszcze raz podkreślę to:
Trafiony gracz przyjmuje taką pozycję, by fakt jego wyeliminowania był oczywisty oraz by jego pozycja nie utrudniała walk airsoft pozostałym uczestnikom.
Niesamowicie mnie irytuje (i pewnie nie tylko mnie), jak trupy (a czasami i wataha trupów) przełażą przez środek strefy walki. Rozumiem, że daleko i w ogóle, ale warto przejść się naokoło - zaoszczędzi to wszystkim nerwów i ostrzeliwania trupów. Poza tym czasami po zostaniu zabitym niektórzy od razu wstają i maszerują. Wkurza mnie to, bo często zaraz obok jest drugi zawodnik, do którego mam ochotę strzelać, ale nie mogę, bo trup raczył wstać, przeciągnąć się i zbierać szpej celem oddalenia się do respa. Może jednak niech przyjmie na chwilę pozycję horyzontalną i poczeka, aż jego otoczenie przestanie być obiektem zainteresowania czyjegoś celownika?

Offline porsze

• PURE EVIL
  • grupa podstawowa
  • *
  • P.A.T.
    • Awards
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2009, 13:50:29 pm »
Niesamowicie mnie irytuje (i pewnie nie tylko mnie), jak trupy (a czasami i wataha trupów) przełażą przez środek strefy walki.

Wielokrotnie spotkałem się z takim zachowaniem. Niestety, jest to powtarzalne u tych samych osób. Oczywiście, zwracałem im uwagę i na bieżąco i w rozmowie po zabawie. Nie biorą sobie jednak do serca faktu, że przeszkadzają w ten sposób innym. W sposób świadomy, czy też nie - choć biorąc pod uwagę recydywę po zwróceniu uwagi, raczej świadomy - po prostu włażą pod lufę, w ogień, zmuszając do przerwania ostrzału przeciwnika, a tym samym - co się zdarzyło w rzeczywistości - do wyeliminowania przez przeciwnika żywych jeszcze kolegów z zespołu.
"P.A.T. the best and fuck the rest"
Gdziekolwiek się znajdę, zawsze w strefie działań wojennych
odnajdę basen, piwo i kobiety - bo wiem, jak ich szukać

Offline mich123

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2009, 14:10:15 pm »
jeszcze jedna rzecz. Mimo że temat jest podwieszony (pirotechnika http://www.asglublin.pl/index.php?topic=3638.0)

Przypominam:

6.1 W przypadku granatów odłamkowych uznajemy za zgodne z regulaminem używanie granatów z napędem w postaci petard o oznaczeniu handlowym K204 - stosowanych w budynkach i K206 - stosowanych poza budynkami.

Offline seger

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2009, 16:15:40 pm »
łojenie k206 ( w budynku) lub nawet k208( na wolnej przestrzeni)  widziałem kiedyś, strach czasem sie bać co by było gdyby takie cos walneło centymetr od kogoś lub o zgrozo na kimś. również da sie spotkać ( co raz rzadziej) z rzuceniem petardy/granatu bez krzyknięcia " GRANAT!!"

Offline porsze

• PURE EVIL
  • grupa podstawowa
  • *
  • P.A.T.
    • Awards
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2009, 16:32:09 pm »
Ładunek k206 jest zdecydowanie za mocny do budynku, nawet typu półotwartego. Sprawdzone w Kaznowie, mich123 zdaje się był przy tym. Trzeba więc nosić i k204 i k206, innego wyjścia nie ma.
"P.A.T. the best and fuck the rest"
Gdziekolwiek się znajdę, zawsze w strefie działań wojennych
odnajdę basen, piwo i kobiety - bo wiem, jak ich szukać

Offline seger

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2009, 18:26:00 pm »
no ok tylko powiedz to niektórym osobom co odpalają k206 lub nawet k208 w budynkach.

Offline barbie

• EOD ;) kurde faja
  • grupa podstawowa
  • *
  • Seks, pszenica, ROLNICZA!
    • Awards
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2009, 19:12:10 pm »
Jeśli petarda walnie na tobie to bedzie najwyżej siniak, chyba ze ściśniesz w łapie albo pod pachą to bedzie kuku
We came to wreck everything
and ruin your live
God sent us

Offline seger

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2009, 19:21:48 pm »
k208 na np. karku ? lub jak wleci za kołnierz kamizelki ? wątpię :P wole nie wiedziec jakie obraznie spowodowałaby taka petarda na kims. rozumiem bawimy sie w wojnę ale kurde rzucasz petardę żeby zaskoczyć/ ogłuszyc przeciwnika ale to nie prawdziwa wojna chcesz aby kazdy z nas wyszedł bez strat w zębach, palcach jak najmniejsze siniaki z postrzałów wiec niech krzyknie sie granat do cholery  jasnej jeżeli chcesz pić później browar z osobą w kierunku której rzucasz a nie odwiedzac ja w szpitalu lub płacic rentę inwalidzką do konca życia.

Longbow

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2009, 19:59:41 pm »
Seger, przesadzasz, nawet achtung nie urwie Ci głowy będąc za kołnierzem ;) Proste, że są limity i trzeba ich przestrzegać, ale Panowie: A ile razy na u3 pod nogami wybuchały achtungi? Niesamowite przeżycie, nikomu nic sie nie stało oprócz pisku w uszach.

Offline szuwar

• Bojowe Motylki
  • grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2009, 20:01:14 pm »
wydaje mi sie, ze ta dyskusja dotyczy postepowania osob a nie obrazen wywolanych przez petarde - kazdy wyobraznie ma i kazdy powinien pomyslec zanim cos zrobi, tyle. chyba nie ma sensu glupio dyskutowac. przeczytac, przemyslec, zastanowic sie i stosowac, ot tyle.

Offline Jacob (przez c ;)

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2009, 09:20:13 am »
łojenie k206 ( w budynku) lub nawet k208( na wolnej przestrzeni)  widziałem kiedyś, strach czasem sie bać co by było gdyby takie cos walneło centymetr od kogoś lub o zgrozo na kimś. również da sie spotkać ( co raz rzadziej) z rzuceniem petardy/granatu bez krzyknięcia " GRANAT!!"
podczas ostatniego spodkania w Kazwnowie, Hezb(ze świniarni) chciał nas wykurzyć z okopów, rzucali granaty kilkanaście razy-nieskutecznie- niestety po pewnym czasie znudziło im sie krzyczenie " GRANAT!!" i powiem szczerze srałem po nogach jak coś syczało blisko mnie.

Po pierwsze nie zawsze słychać że ktoś powiedział pod nosem "dostałem", więc uniesienie chocby jednej ręki załatwiłoby niejednokrotnie sprawę.
Oczywiście podniesienie obu rąk nie zawsze jest możliwe, już bez wdawania się w szczegóły dlaczego.
Przyjmijmy zasadę że oprócz komunikatu "dostałem" (lub podobnego) podnosimy jedną rękę do góry.
Będzie to i tak jedna ręka więcej niż zwykle :)
zostałem trafiony w okopach krzycze "DostałeM" i wychodze z wysoko podniesionymi rekami i repliką w górze (lufą do ziemi) bo przeszkadzam w akcji, a Hezb znowu do mnie naparza ze świniarni, no nerwy mnie puściły i bluznąłem siarczyście - oczywiście za to serdecznie przepraszam, bo powinienem podejść do delikwenta zamienić z nim słówko na osobności.

tak tylko sie żale... ::)

Offline ejs

• Global Moderator
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2009, 09:40:03 am »
dyskusja wałkowana 15 razy z tymi granatami temat zamknę i do tego co napisał mich dodam tylko jedno:

CZERWONĄ SZMATĘ UMIESZCZAMY W OKOLICY GŁOWY

Offline ejs

• Global Moderator
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2009, 21:59:56 pm »
Dodam jeszcze jeden zbiór zasad wskazany przez Micha.

http://www.asg.strefa.pl/phpBB/viewtopic.php?t=3925

Myślę, że jest bardzo zgrabnie opisany i zalecam stosowanie się do niego jeżeli nie czytało się regulaminu pirotechniki na naszym forum.