Autor Wątek: Dyskusja o zabezpieczeniach  (Przeczytany 46732 razy)

Piciak

• Gość
Dyskusja o zabezpieczeniach
« dnia: Luty 13, 2007, 17:48:35 pm »
Ejs. Mam pytanka. Muszą być koniecznie te ochraniacze na łokcie? Zazwyczaj człowiek tak robi by polecieć na ręce, które zamortyzują  upadek. Kolejne. czy dopuścicie np. mnie jeśli nie będę miał owych ochraniaczy na łokcie i przyjdę w rękawiczkach rowerowych, które są wytrzymałe (tzn. szkło się nie przebije). Pytam się bo nie wiem czy mam kupować rękawiczki typowo wojskowe czy też nie i czy ochraniacze łokcie także.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 10:15:39 am wysłana przez ejs »

Offline ejs

• Global Moderator
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2007, 17:53:32 pm »
nałokietniki odpuszczamy jeszcze przez jakiś czas ( do kwietnia ) ,ale sami odpowiedzcie sobie czy wazne sę wasze łokcie, bo nie ma czegoś takiego "robi się żeby polecieć"... Rekawiczki - najlepiejmiec coś pewnego (pełne mocne rękawiczki) jeżeli nie chce się dostać zakarzenia albo innego choróbska - nie uwierzycie ale to naprawde spore ryzyko (szczególnie na u2).

Piciak

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2007, 18:03:50 pm »
Ok dzięki. Ja mam te rzeczy kupić, ale nie teraz tylko po moich urodzinach (początek marca), bo chwilowo nie mam funduszy bo troche zakupów do asg zrobiłem. Chciałem sie tylko dowiedzieć czy coś mi grozi jeśli się przez pare strzelanek nie pokażę w wymaganym stroju.

Dzięki Ejs

Offline Jochen

• Global Moderator
  • N.A.W.E. SEAL
  • Awards Za szczególne zasługi w rozwój forum ASG Lublin.pl
    • Awards
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2007, 18:25:57 pm »
Ja od siebie dodam jeszcze jedną, ważną rzecz-BUTY.

Sami wiecie jak jest na u2. Szkło, gruz, jakieś druty, złom naznoszony przez "mieszkańców".
Panowie, buty wojskowe można kupić w Lublinie za ok 100 PLN. Myślę, że spokojnie je możemy dodać do listy.

I obiecuję, że w/w wymogi dotyczące WASZEGO bezpieczeństwa będą surowo egzekwowane w tym sezonie.

pozdrawiam
J.

Zaczynam mieć wątpliwości czy to hobby czy mam po prostu pierdolca

Piciak

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2007, 18:28:00 pm »
A właśnie! Nadają się buty WP? Bo dziadek mi załatwił takie, jakie noszą polscy żołnierze obecnie.

Offline anarki

• N.A.W.E / Świdnik
  • grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2007, 19:38:15 pm »
Byle by były wysokie, dobrze trzymały kostke i byle by ich szkło czy inne szpejo nie przebiło.

Offline ejs

• Global Moderator
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2007, 20:43:55 pm »
aha, nieprzekraczalnym terminem jest początek sezonu - ustalamy go na poczatek kwietnia bez względu czy odbywałaby się wtedy jakakolwiek impreza czy nie

ejs

Offline Blady

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2007, 12:37:08 pm »
czyli nie majac rekawiczek lub wojskowych butow to juz nie wpuszczacie petenta na strzelanki? A jak taki poczatkujacy przyjdzie, bez ekwipunku? ;] .

Offline Jochen

• Global Moderator
  • N.A.W.E. SEAL
    • Awards
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2007, 12:52:05 pm »
Jak taki początkujący, niepełnoletni, przyjdzie na strzelanke bez ekwipunku, to będzie mógł sobie postać, popatrzeć, zapytać co i jak. I to pod warunkiem, że będzie miał ochronę oczu.

Offline nikon

• S.W.iT.
  • grupa podstawowa
  • *
    • MM FORUM
    • Awards
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2007, 13:57:38 pm »
Dokładnie, nie mam zamiaru placic takiemu renty do konca zycia, ze przypadkiem dostanie rykoszetem, ktory pozbawi go oka
Dziennik Wschodni

Offline Wolf

• [: DOUBLE FATHER :]
  • Mod
  • P.A.T.
    • Awards
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2007, 14:16:26 pm »
Blade... z tego co pamiętam, to takie pytanie zadałeś mniej więcej rok temu również... I nie chrzań mi tu, że chodzi ci o nowych i takie tam, po prostu szukasz dziury w przepisach, żeby samemu mieć furtkę do ich niestosowania...

Litości...
"P.A.T. the best and fuck the rest"

"(...)więc chcę żeby tym razem było wyraźnie powiedziane że to lans i dla chętnych." by EJS

Offline Jochen

• Global Moderator
  • N.A.W.E. SEAL
    • Awards
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2007, 14:58:19 pm »
Kurwa, niech mu ktoś to wytłumaczy bo mnie już krew zalewa! Czy my po chińsku piszemy?

Dobra, minął mi nerw.
Kochani. Osoby pełnoletnie, które zrobią sobie kuku na imprezie, odpowiadają prawnie same za siebie. Wliczamy ryzyko wypadku (cóż takie hobby) i nie będziemy nikogo ciągać po sądach (no bo kogo-nie jesteśmy pod niczyją opieką). Za osoby niepełnoletnie odpowiadają rodzice. Może pogadajcie z rodzicami, niech przyjeżdżają na strzelanki, biegają za Wami i pilnują. I wtedy, jeżeli komuś z Was stanie się krzywda nie będzie problemu-był pod opieką rodziców. Proste!
Druga sprawa. Nawet mnie nie wkurwiajcie tekstami w stylu "dlaczego my mamy wydawać ciężkie pieniądze na ochronę o osoby pełnoletnie nie". Na każdej strzelance widać kto ile i na co wydaje. Zdecydowana większość graczy dorosłych ma zajebiście drogie gogle, rękawice, hełmy i ochraniacze na kolana. Chociaż wcale nie muszą takiego ekwipunku posiadać. Kupują, bo myślą o swoim bezpieczeństwie. Za Was widocznie ktoś musi o tym myśleć.
A może wprowadzić limit 18 lat? Wtedy wszystko będzie jasne, nikt do nikogo nie będzie miał pretensji. Co Wy na to?

Pozdrawiam
J.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 15:45:14 pm wysłana przez jack »

Offline kozi

• P.A.T / PSF
  • Global Moderator
    • Awards
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2007, 15:04:16 pm »
bo jak mi sie cos stanie to ja winnych szukac nie ebde natomiast jak stanie sie cos jakiemus malolatowi (mniej niz 18 lat) to decyzje o podjeciu krokow prawnych podejmuje nie on sa a jego rodzice ... kurwa tlumacze to ostatni raz
"P.A.T the best and fuck the rest"
"praplemnik i rozrusznik lubelskiego asg"
for Borys

Offline nikon

• S.W.iT.
  • grupa podstawowa
  • *
    • MM FORUM
    • Awards
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2007, 15:09:00 pm »
Nie moge miec normalnych rekawiczek a nie od razu specjalne skorzane firmowe orginalne i takie tam za 200 zl? Buty mam i tez nie sa orginalene i firmowe ale skorzane i wytrzymale. Jest jeszcze jedna rzecz ktora nie bardzo rozumiem. My tzn niepelnoletni musimy nosic buty, rekawiczki i ochraniacze bo mozemy... no wlasnie co? Takie samo prawdopodobienstwo wyrocenia sie czy wdepniecia w gowno czy na kawalek szkla jest i u was "doroslych". Nie kwestionuje tutaj tych ustalen bo zgadzam sie co do butow ale tak pol na jeza rozumiem nakaz noszenia super specjalnych ultra rekawiczek i ochraniaczy  :-\

Dorosłem się coś stanie (z nieuwagi, jego własnej winy) - ponosi sam odpowiedzialnosc
Osobie niepełnoletniej cos sie stanie (z nieuwagi, jego wlasnej winy) - ponoszą winę dorośli

Rozumiesz ?  Czy mam Ci dupe skopac na następnej strzelance, zebys zobaczył, co się następnie wydarzy  ;D
Dziennik Wschodni

Offline cd-rom

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2007, 15:20:46 pm »
To moze ja
Nikt nie mówi że maja być firmowe
Apropo rekawiczek to  osobiście chwilowo jestem w stanie zaopatrzyć sie w zwykłe skórzane  mogę je wzmocnić samamu poki nie będzie kasy. Z własnego doświadczenia wiem że tkai szczegół jak rękawiczki bardzo sie przydaję wszczególności że na U2 nei brakuje pewno jakiś igieł i strzykawek czy innego syfu
Ochraniacze rękawiczki i coś na głowe np. kapelusz minimum, buty  no i mundur. to jest oczywiście słuszne
Ten temat jest wałkowany od długiego czasu i B.B.B. co kolwiek powiesz to raczej nic niezmieni bo póki nei mamy 18 lat i coś nam się stanie to rzecz jasna że sie o nas boją i rzecz jasna że nei wsmak im nasze towarzystwo czasem. Ja i tak mam troche czasu zanim przyjdę na strzelanki z racji zdrowia więc cudem skompletuje co trzeba. I nie ma co się pieklić bo czy bedziecie sie zapierać nogami i rękami to i tak nei macie szans i może wreszcie to czas zrozumieć że to dla naszego dobra a nie z ich widzi mi się. Trzeba to kupić wszystko owszem naszczeście to jednorazowy wydatek dla większosci.
Więc przestańcie rodzić kolejne konflikty bo to sie robi nudne już od keidy jestem w AS to co miesiąc dwa wszystko od nowa sie dzieje
Mówie to jako nie pełnoletni aczkolwiek mam nadzieje bezstrony
Nie zawrócicie rzeki kijem to nie Rosja. Starajcie się to zrozumieć zarówno starsi jak i młodsi
www.facebook.com/pkk.reko
Kom. 513042969
"Wszędzie jest blisko, to tylko kwestia czasu"