Autor Wątek: apteczka  (Przeczytany 58450 razy)

seger

• Gość
Odp: apteczka
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:32:02 pm »
a co to postinor?

Offline Szopen

• N.A.W.E / Strzelec OSW
  • grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:46:45 pm »
Skład - wysoka dawka progestagenu - 0,75 mg lewonogestrelu

Wskazania - Postinor, podany w jednorazowej dawce bezposrednio po stosunku plciowym, zapobiega ciazy. Wskazany jest przede wszystkim w sytuacjach wyjątkowych, nagłych zagrażajacych niepożadana ciaza. Nie moze byc stosowany, jako rutynowa metoda antykoncepcji

Dzialanie - Dokładny mechanizm działania preparatu nie jest znany. Uważa się, że lewonorgestrel stosowany zgodnie z zaleceniami działa głównie poprzez zahamowanie owulacji i zapłodnienia, o ile stosunek płciowy miał miejsce w okresie przedowulacyjnym, kiedy prawdopodobieństwo zapłodnienia jest największe. Lek nie jest skuteczny, jeżeli proces implantacji już się rozpoczął. Ocenia się, że skuteczność preparatu zmniejsza się z upływem czasu od stosunku (95% po przyjęciu w ciągu 24 h, 85% po przyjęciu w ciągu 24-48 h a 58% po przyjęciu w ciągu 48-72 h). Lewonorgestrel stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na czynniki krzepnięcia ani na metabolizm lipidów lub węglowodanów. Po podaniu doustnym wchłania się szybko i prawie całkowicie. Po przyjęciu 1 tabl. maksymalne stężenie we krwi występuje po 1,6 h. Okres półtrwania wynosi 9-14,5 h. Lewonorgestrel jest wydalany w postaci metabolitów w prawie równych ilościach z moczem i z kałem. Lewonorgestrel jest związany z albuminami i białkiem wiążącym hormony płciowe (SHBG). Jedynie około 1,5% całkowitego stężenia lewonorgestrelu we krwi stanowi frakcja wolna, a 65% jest swoiście związane z SHBG. Bezwzględną biodostępność lewonorgestrelu określono jako prawie 100% podanej dawki

Przeciwwskazania - Zaburzenie krzepniecia, zapalenie, zakrzepowe naczyn, inne choroby naczyniowe, (jesli jest to stosowanie niejadnorazowe). Choroby watroby i pecherzyka zolciowego. Zoltaczka ciazowa w wywiadzie. Nierozpoznane krwawienia z drog rodnych, nowotwory watroby, sutka i endometrium, ciaza lub podejrzenie ciazy. Szczegolna ostroznosc nalezy zachowac w okresie pokwitania.
Zazycie wiecej niz 4 tabletek w miesiacu jest zabronione.

Dawkowanie - Pierwsza tabletke nalezy przyjac, jak najwcześniej po stosunku, czas na zazycie pierwszej tabletki nie moze przekroczyc 72 godzin. Jeśli przyjecie pierwszej tabletki nastapiło pozniej niż 1 godzine po stosunku, to po 12 godzinach należy przyjac druga tabletke.

Objawy niepozadane - W przeciagu 2-3 dni po przyjeciu tabletki moga wystapic nudnosci, wymioty, bole i zawroty glowy, krwawienia i plamienia. W razie silnego krwawienia wskazane jest badanie u ginekologa.

Postinor Duo jest dostepny tylko tylko na recepte, cena ok. 60 zl
Na tym forum  nie ma żadnej złośliwości, a tylko zdrowa koleżeńska "szydera".
"Blady, a próbowałeś kiedyś zjeść w domu? Czasem fajny obiad można wyhaczyć" by Juby

seger

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:59:47 pm »
eee fajne :D

Offline Jurgens

• grupa podstawowa
  • *
  • Spartan/GRT
    • Awards
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:16:28 pm »
Jeśli chodzi o odkażanie ran i błon śluzowych polecam Octenispet, preparat stworzony specjalnie do tego typu ,,zadań", można go stosować bezpośrednio na ranę. Ma właściwości odkażające oraz lekko analgetyczne ( na sobie nie sprawdzałem ;)), do tego ma dość neutralny zapach, co również jest zaletą. Sprzedawany jest w wygodnym plastikowym opakowaniu z ,,rozpylaczem". Nie jestem pewien ale chyba jest niepalny. Cena ok. 30-40zł za butelkę- 200ml
,,No właśnie i nigdy się nie przekonasz jak wychodzi sól z człowieka podczas twojego wydajnego marszu, bo nigdy nie dostałeś tak w dupę,że myślałeś, że już nie dasz rady więcej, a to dopiero początek twoich możliwości..."

seger

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:26:38 pm »
octenisept śmierdzi ma ch**owy smak. testowałem. przyśpiesza gojenie ran.

Offline Szopen

• N.A.W.E / Strzelec OSW
  • grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:28:26 pm »
bardzo dobry i ekonomiczny, 50ml buteleczka starcza na długo. Można też uzywać w ramach okładu na ranę.
"Blady, a próbowałeś kiedyś zjeść w domu? Czasem fajny obiad można wyhaczyć" by Juby

Offline Jurgens

• grupa podstawowa
  • *
  • Spartan/GRT
    • Awards
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:30:57 pm »
octenisept śmierdzi ma ch**owy smak. testowałem. przyśpiesza gojenie ran.
Nie wąchałeś chyba innych środków typu Skinsept, Kutasept itd. ;) Smak..hmm nie wiem nie piłem, to nie jest do picia. Jak go oceniasz? Co ważniejsze chujowy smak, czy to, że dobrze działa na ranę i nie powoduje nieprzyjemnego pieczenia?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 13:32:32 pm wysłana przez Jurgens »
,,No właśnie i nigdy się nie przekonasz jak wychodzi sól z człowieka podczas twojego wydajnego marszu, bo nigdy nie dostałeś tak w dupę,że myślałeś, że już nie dasz rady więcej, a to dopiero początek twoich możliwości..."

Offline Szopen

• N.A.W.E / Strzelec OSW
  • grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:36:59 pm »
Produkty ecolabu(skinsept) czy skinmana są na bazie alkoholu mirystynowego 95% co nam daje mocny nieprzyjemny zapach. Ale w mojej opini są lepszy niż  Octenispet

Offline Jurgens

• grupa podstawowa
  • *
  • Spartan/GRT
    • Awards
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:46:32 pm »
Octenisept i Skinsept są preparatami przeznaczonymi do zupełnie innych rzeczy. I tak np. Octenispet jak już pisałem jest stworzony do odkażania ran i błon śluzowych, nie powoduje pieczenia, maceracji tkanek, nie wysusza, zmniejsza dolegliwości bólowe, natomiast Skinsept służy do odkażania SKÓRY przez iniekcjami, zabiegami diagnostycznymi, operacyjnymi. Prawidłowe opatrzenie rany powinno wyglądać następująco: obmywamy ranę octeniseptem, natomiast skórę wokół, Skinseptem, choć równie dobrze może do tego posłużyć pierwszy preparat. Podejrzewam, że Twoje odczucia są spowodowane odczuciami fizycznymi, piecze to działa. W szpitalach z powodzeniem używa się Octeniseptu do obmywania różnych ran, natomiast nie spotkałem się, żeby ktoś odkażał ranę przy pomocy Skinseptu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 13:59:13 pm wysłana przez Jurgens »

seger

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:57:37 pm »
octenisept ma dziwny smak. jak by go porownać :P włąściwie słony jest. stosowałem go na kolczyk w brodzie wiec płukanko robiłem tym świnstwem

Offline Szopen

• N.A.W.E / Strzelec OSW
  • grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 10, 2009, 15:04:32 pm »
Jurgens, możliwe, że masz racje.
Jednak Skniseptów sie wiele rodzai. Tak samo skinmana. Ten który ja posiadam nie ma przeciwskazań do odkażania ran( oczywiście nie mozna stosować na błonach śluzowych)

Offline Jurgens

• grupa podstawowa
  • *
  • Spartan/GRT
    • Awards
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 10, 2009, 15:41:13 pm »
Jednak Skniseptów sie wiele rodzai. Tak samo skinmana.
Tu się zgodzę, uogólniłem trochę. Sedno całej sprawy tkwi w tym, że nie stosuje się preparatów na bazie alkoholu do odkażania ran i błon śluzowych. Tyle w tym temacie ;)

Offline Szopen

• N.A.W.E / Strzelec OSW
  • grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 10, 2009, 16:24:58 pm »
Tak tylko jeszcze dla przydkłdau znalazłem w domu Skinsepta do płukania jamy ustnej (wersja "oral")

Offline siwy

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 10, 2009, 17:10:40 pm »

Z tego co mi wiadomo to na zachodzie taki środek jak woda utleniona już jakiś czas temu został wycofany ze względu na zatrzymywanie krzepnięcia krwi (bo nie nalewa się przecież bezpośrednio na ranę, ale czy to 100% prawda to nie wiem).
O kurde! to mnie źle uczą ;-)! ah ta niedouczona Polska, na materiały dla studentów nas nie stać, ja myślałem że woda utleniona hamuje krwawienie. Shit... pędzę więc na SOR jutro z rana wszystkim lekarzom obwieścić najnowsze wiadomości.  ;-) oczywiście z przymrużeniem oka Panowie. Jest to nieprawda. Polska ma jednych z najlepiej na świecie wykształconych lekarzy i pod kątem "zachodu" odbiegamy tylko brakiem sprzętu - ale daj sprzęt i zobacz jak sobie nasi radzą na zachodzie.

nie wiem jak Wy słuchacie takich kursów, albo kto i w jaki sposób mówi takie bzdury, ale pewne rzeczy należy naprostować.
woda utleniona hamuje krwawienie, jest stosowana do dezynfekcji i przemywania ran. Generalnie, tak jak napisał bodajże Juby najlepiej zatamować krwawienie poprzez ucisk lub opatrunek uciskowy i udać się po pomoc na SOR lub wezwać pogotowie jeżeli jest taka potrzeba.
Juby poruszył też jeszcze jeden ważny temat, po co nam apteczka jak nie potrafimy jej użyć? Opatrunek osobisty, bandaż, kompres gazowy wydaje mi sie podstawowym asortymentem podstawowego wojaka.

Generalnie Barbie poruszył tylko jedną, ale ważną sprawę - nie smarujemy, nie lejemy, jeżeli nie mamy o tym pojęcia. Nie używamy żadnych kolorowych płynów - rivanol, jodyna czy inne. Dotyczy to również opażeń których nie smarujemy żadnymi maściami itd itp.

z tymi lekami to zaraz bedzie ze jeszcze moze Nifuroksazyd na zatrucie pokarmowe ;) ?
A na biegunke smecta - super a jak mamy w/w problem to sobie tylko "zakonserwujemy" bakterie chorobotworcze w sobie i tak sobie z nimi bedziemy mieszkali az dojdzie do posocznicy septycznej, super, łał szał pał. Moze wlasnie dlatego studia medyczne to w sumie 7 lat, a nie 3...?
 w linku ktory podal Ejs jest jakas straszna masakra której żądam usunięcia -> chodzi o ten fragment "paracetamolem nie działają i że dawka takiego "miękkiego" leku powinna wynosić conajmniej XXX tab)!" - jakas totalna bzdura, sugerowana dawka jest dawką hepatotoksyczną, z pewnoscia wystapi ostre zatrucie, mozliwy jest rowniez zgon na przebiegu czasu i z powodu niewydolnosci watroby przy podaniu Paracetamolu, proszę natychmiast usunąć to z tamtych postów!
 Apropos, ktos proponuje posiadanie lekow - Zadnych lekow, chyba ze ktos sie chce pobawic w survival, ale to chyba nie oto chodzi w konkretnym temacie? 

co do jeszcze tego linka co dal EJS, to jak przeczytalem o zakladaniu wkłucia centralnego w lesie, to mnie zamurowalo.

Co do szkolen z pierwszej pomocy, to zapraszam na priv.

i prosze moze osoby ktore nie maja zielonego pojecia, niech nie bawia sie w leczenie i sugerowanie zakupowania srodkow do apteczki ktorych nie maja prawa uzyc.
dziekuje
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 17:41:37 pm wysłana przez siwy »
Pozdrawiam serdecznie,
Siwy

Offline The Wolfe

• Zombie Killer, Ajersoft MECHANICS
  • Global Moderator
  • ..will be lost in time like tears in the rain...
    • Skromne galeryje zza mojego trzeciego okuu!
    • Awards
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 10, 2009, 17:42:31 pm »
PROSILBYM BY W TYM DZIALE DYSKUSJA OBEJMOWALA TEMAT ZAWARTOSC APTECZKI PODSTAWOWEJ [OPATRUNKI, SRODKI DEZYNFEKUJACE, WYPOSAZENIE DODATKOWE,UZYTECZNE PRZEDMIOTY,PATENTY].

OPIS UZYCIA MEDYKAMENTOW "DOMOWYMI,SPRAWDZONYMI SPOSOBAMI" LUB Z WłASNEJ "EKSPERYMENTALNEJ PRAKTYKI" PROSZE POZOSTAWIAC DLA SIEBIE. KAZDY POST NARUSZAJACY W JAKIKOLWIEK SPOSOB BEZPIECZENSTWO I ZDROWIE, BEDZIE KASOWANY.

Wolfe
JESTEM MODEM WYOBRAZ TO SOBIE,SOBIE...
"...z chujem w ręku przyjechałem...."
Zwierz4k-"gówniany Midas"