Autor Wątek: =WYPADKI= (wątek przeniesiony z pierwszego forum)  (Przeczytany 17041 razy)

Offline sulfur

• Junior Mod
  • Success is how high you bounce when you hit bottom
    • Footloose-Sport.pl
    • Awards
Odp: =WYPADKI= (wątek przeniesiony z pierwszego forum)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2016, 11:54:27 am »
Nie mając 18 lat muszę mieć GOGLE które często są droższe, chińskie, słabe  i nie mają atestu (z atestem to koszt kilkuset zł) nawet w przypadku uveksów za 40 które już mają pełen atest nie mogę ich posiadać ponieważ są okularami?

Cytując Clinta Eastwooda, "Pier. w bambus". ESS'y NVG lub BOLL'e można dorwać za 70-120zł na allegro (sam dorwałem ESS'y za 89zł z dwiema szybkami i dwiema skarpetami). Nikt nie każe kupować nówek bo to duży koszt, zwłaszcza dla zielonego. Są jeszcze Locusty a i inne by się znalazły. Tylko trzeba poszukać (poświęcić te 20 minut).
Uvexy to świetne okulary, ale nadal nie zapewniają ochrony przed np. rykoszetami i nikt nie będzie ryzykował wypadku z udziałem niepełnoletniego.

Ochraniacze na nogi i łokcie są dalej bezwzgędnie wymagane? Czy będzie przymrużane oko na ich brak?

Wymagane są ochraniacze na kolana (częste urazy np. spowodowane odłamkami szkła). Ochraniacze na łokcie mile widziane. Za brak ochraniaczy na łokcie nikt nikogo nie będzie palił na stosie.

MOże jestem młody i mogę się nie znać, ale zamiast obowiązku Gogli i ochraniaczy na stawy  warto wspomnieć o butach powyżej kostki?

Buty za kostkę są obowiązkowe w przypadku niepełnoletniego (organizatorzy strzelanek/eventów ich wymagają). A często dla 18+ też są wymagane (i prawidłowo). O skręcenie kostki nie trudno...

Poddaję tutaj mojej ocenie zapis głownie o okularach gdyż cięzko jest dorwać gogle z atestem. (Z tego co mi wiadomo.) niż okulary które sobie ludzie chwalą.

Spokojnie. Nie jest ciężko, aczkolwiek czasami trzeba poczekać na dostępność używek. Filuj na allegro oraz komisie wmasgu, ew. olx (tablicy) ale uwaga na podróbki ESS'ów (pytaj o np. paragony/faktury zakupu). Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zazwyczaj szybko schodzą (te w rozsądnej/niskiej cenie).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 12:13:05 pm wysłana przez sulfur »

Offline Fidek

• grupa podstawowa
  • *
  • Lepiej dźwigać kilogram więcej niż chodzić głodnym
    • Airsoft okiem humanisty
    • Awards
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:03:08 pm »
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź  ;)
Jo sem asgiej. Jo sem Fidek.
GG-58808786

Offline barbie

• EOD ;) kurde faja
  • grupa podstawowa
  • *
  • Seks, pszenica, ROLNICZA!
    • Awards
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 19, 2016, 21:55:58 pm »
Ochraniacze na ryj też ważne, zęby nie odrastają.

w krk ze Stivenem widzieliśmy jak chłop mleczakami pluł.
We came to wreck everything
and ruin your live
God sent us