Autor Wątek: strzały z bliska  (Przeczytany 16264 razy)

JoteL

• Gość
Odp: strzały z bliska
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2007, 00:01:20 am »
Czarny,
miales duzo szczescia. "kolba w ryj" to najlzejsze z repertuaru technik, na jakie mogles trafic u Vandala :)

Zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze lapanie za lufe w przypadku niewytrenowanego czlowieka moze zle sie skonczyc. Przypadkowy strzal z tej odleglosci moze byc przykry w skutkach.

Online misiek

• Inter arma enim silent leges
  • grupa podstawowa
  • *
  • jak cza to pogłaska jak cza to ryknie i pierdyknie
    • Awards
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2007, 00:21:00 am »
Zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze lapanie za lufe w przypadku niewytrenowanego czlowieka moze zle sie skonczyc.

i mi tylko o to chodzi... nie mowie tu o super hiper extra wytrenowanych zawodnikach patu czy S.W. iT.'u tylko o nowych i niekoniecznie doswiadczonych graczach z ktorych wekszość NIE MA BRONI BOCZNEJ i to tyle z mojej strony...
boże chroń mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sam sobie dam rade.../

Offline kozi

• P.A.T / PSF
  • Global Moderator
    • Awards
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2007, 00:22:19 am »
to ja juzkompletnie stracilem rozeznanie o co biega
"P.A.T the best and fuck the rest"
"praplemnik i rozrusznik lubelskiego asg"
for Borys

Online misiek

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 15, 2007, 00:31:07 am »
zeby wprowadzic zasade albo o NIE ŁAPANIU ZA LUFY I INNE CZESCI BRONI albo o CZESCIOWYM LUB CAŁKOWITYM UNIESZKODLIWIANIU "ZAŁAPANEGO" jasniej juz sie nie da... argumentacja powyżej... i prosze zeby sie tylko do tego odniesc... (jesli nie to po prostu nastepnym razem ktos dostanie kolba i nie bede patrzył kto to i dlaczego, a naprawde wolałbym tego uniknac i uregulowac te kwestie
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2007, 00:32:57 am wysłana przez misiek »

Offline kozi

• P.A.T / PSF
  • Global Moderator
    • Awards
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 15, 2007, 00:59:04 am »
lapania za lufe wyeliminowac dlaczego przeciez to normalna sposob na chwilowe wyeliminowanie repliki z urzycia

mysle ze zlapana replike traktowac tak jak z trafieniem w nia
jesli ktos cie zlapie za bron jest ona traktowana jako chwilowo uszkodzona czyli jesli masz bron boczna noz gumowy to dzialasz dalej nie masz schodzisz

z drugiej strony mozna tak powywijac zlapana replika ze jeszce wsadzic kilka kulek lapiacemu

to ciezki temat

jedno jest pewne techniki kontaktowe sa nie dopuszczalne "kolba w ryj" jak to ktos powiedzial czy inne zagrania mogace uszkodzic kogos - techniki kontaktowe to troche nie ta zabawa i jesli ktos by mnie potraktowal kolba czy w jaki kolwiek sposob wplynol na moje zdrowie (lub czasowe ograniczenie zdolnosci ruchowych na okres dłuzszy niz kilka minut) zaciagnalbym skurwysyna do sadu i wypuscil w kompielowkach i ejszce wywalczyl zakaz zblizania sie do mnei na odpowiednio wysoka odleglosc by taki mlot nie mogl sie bawic na stzrelankach na ktorych bym byl

taki parwnie uregulowany ban na strzelanki

« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2007, 01:01:20 am wysłana przez kozi »
"P.A.T the best and fuck the rest"
"praplemnik i rozrusznik lubelskiego asg"
for Borys

Offline Brainer

• P.A.T / PSF
  • grupa podstawowa
  • *
  • Miss Piggy
    • P.A.T-PMC
    • Awards
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 15, 2007, 09:12:19 am »
Obawiam się że jest tu jeszcze parę osób które by w takiej sytuacji gościowi ryj zbanowali, mniej lub bardziej permamentnie...

Moja propozycja:
Łapią Cię za lufę - traktujesz to jak trafienie w broń. Jednak, jeśli uda Ci się wycofać, replika wraca do użycia.
Łapiesz za lufę kogoś - odpychasz broń żeby Cię nie ciapnął z bliskiej odleglości, wychylasz się i mówisz: "pacpac". Chyba  że gość Ci się wyślizgnie i wycofa - wtedy zdrowy rozsądek.

Co do strzałów z bliska:
dostałem z krótkiego gaziaka z około 20 cm (prawie z przyłożenia), ALE gość, mimo że zdenerwowany, adrenalina buzuje, strzelił w kamizelkę. I tu dzięki w stronę kolegi ;)
Sądzę że z gaziaków nie trzeba bardzo stosować metody pacpac, szczególnie że nie zawsze jst pewność że zdejmiemy kogoś. Większość ludzi nosi na sobie kamizelki taktyczne, albo co najmniej bluzy od mundurów. Trafienie z takiej odległości boli nie bardziej niż trafienie z tuningowanego AEGa z kilkunastu metrów. Należy pamiętać jednak o trzymaniu klamki na odpowiedniej wysokości i o MYŚLENIU. Zasady nie rozwiążą za nas wszystkich problemów. Po to nam bozia dała wielkie mózgi by z nich korzystać.
Sure, if by “plan” you mean “allowing Afghan government figures to steal money from us, support the Taliban, murder their rivals, and ship drugs off by the ton,” then, yes, the plan is working - E2, Free Range International blog

JoteL

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 15, 2007, 10:35:59 am »
Mozgi moze i dala. Chociaz czasem jestem gotow polemizowac. Do wywodow Brainera moge tylko dodac, zeby jesli juz lapac za ta lufe, to nie dopuscic, aby ona celowala w siebie. I tu rola drugiego, zeby przypadkowo, w tej szarpaninie nie nacisnal spustu. Postrzal z elektryka w twarz z odleglosci kilku centymetrow nie nalezy do najprzyjemniejszych.
Moze to truizmy, ale czasem warto o nich przypomniec.

Offline Sidious

• Aquila Soldiers
  • grupa podstawowa
  • *
  • Beta od TM user;]
    • Awards
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 15, 2007, 10:36:36 am »
z drugiej strony mozna tak powywijac zlapana replika ze jeszce wsadzic kilka kulek lapiacemu
I jeszcze przy takim wywijaniu może się stać krzywda replice, bo jak powiedział Brainer "adrenalina buzuje" :P Pomijając naciśnięcie spustu, o którym wspomniał Jotel.
GG: 8846109 Skype: sidious_121

Slawek

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 15, 2007, 11:15:04 am »
dla uproszczenia mozna przyjac zasade nietykalnosci - tak jak np w rpg. wiem, ze to malo realistyczne, ale naszej zabawie i tak daleko do realizmu a dzieki temu unikniemy ręko/nogo_czynow...
duzy mozg nie ma nic do rzeczy gdy w gre wchodzą zachowania odruchowe (bo nie zachodza one w korze nowej lecz w glebszych obszarach);P

ogolnie: nie warto tworzyc zlozonych systemow zasad (ktorych nie da sie swiadomie rozstrzygnac w ulamku sekundy) poniewaz takie sytuacje i tak nie powinny zdarzac sie zbyt czesto - ja sie tam nie znam, ale wydaje mi sie, ze wystawianie lufy przez drzwi czy za róg "is so lame"
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2007, 11:27:10 am wysłana przez Slawek »

Offline Brainer

• P.A.T / PSF
  • grupa podstawowa
  • *
  • Miss Piggy
    • P.A.T-PMC
    • Awards
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 15, 2007, 11:41:27 am »
Sławek, nie każdy ma replikę do walk CQB tak jak wy. Np taki misiek z m14 to nie wiem co musiałby robić by jej nie wystawiać. (imho dlatego potrzebna jest broń boczna)

ps: musiałem napisać coś o mózgu żeby ksywce było zadość :)
Sure, if by “plan” you mean “allowing Afghan government figures to steal money from us, support the Taliban, murder their rivals, and ship drugs off by the ton,” then, yes, the plan is working - E2, Free Range International blog

Online misiek

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 15, 2007, 14:38:40 pm »
Moja propozycja:
Łapią Cię za lufę - traktujesz to jak trafienie w broń. Jednak, jeśli uda Ci się wycofać, replika wraca do użycia.
Łapiesz za lufę kogoś - odpychasz broń żeby Cię nie ciapnął z bliskiej odleglości, wychylasz się i mówisz: "pacpac". Chyba  że gość Ci się wyślizgnie i wycofa - wtedy zdrowy rozsądek.

i moim skromnym zdaniem to jest dobry pomysł. aczkolwiek pewnie wyjdzie kiedysw praniu cos innego moze lepszego moze gorszego ale poki co ja zgadzam sie z brainerem

Offline ejs

• Global Moderator
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 15, 2007, 14:46:48 pm »
a moja propozycja:
-nie ma łapania za repliki (nikt tego w kraju nie stosuje), jeżeli możesz złapać za replike to znaczy że powinieneś też ją trafić kulką, czyli jedynym dopuszczonym działaniempowinien być strzał w replikę.

Offline poison

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 15, 2007, 14:57:18 pm »
Widzę, że rozgorzała solidna dyskusja co do tej specyficznej sytuacji. Dla rozjaśnienia sprawy. Stałem od tego incydentu 1,5 metra, widziałem wszytko bardzo dobrze, jakby nie Brainer to bym pewnie z tego m14 z takiej odległości dostał serią w twarz....ale, muszę przyznać, że Brainer zachował się idealnie....nagle z za rogu wystawia się długa lufa, on ją zbija w dół celując jednocześnie krótka w okolice klatki piersiowej Miska i mówiąc mu że został wyeliminowany(bezstrzałowo)...wszystko było ładnie czysto rozegrane, gdyby kolega z tym kałachem z tyłu nie zaczął strzelać do Brainera, który chyba nie do końca był świadomy jego obecności w pierwszym momencie...więc odruchowo zaczął  pruć do niego z bliska z krótkiej klamy przy (no niestety) twarzy Miska.Sytuacja była specyficzna, każdy kto tam nie był może mówić swoje jak powinno być a jak nie....ale ja jak bym był na miejscu Brainera zrobiłbym tak samo..czysty zdrowy odruch...dobrze że strzelał z krótkiej a nie z czegoś mocniejszego....
Miałbym podobną sytuację z Wolą, ale przez ścianę uzgodniliśmy że obaj zejdziemy :) i nie było problemu mimo że mogliśy spróbować kto szybciej wyskoczy z zza rogu i strzeli moje 360 fps i Woli 420 mogłoby być boleśnie..
Najważniejsze że nic nikomu się nie stało..

Offline Wolf

• [: DOUBLE FATHER :]
  • Mod
  • P.A.T.
    • Awards
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 15, 2007, 15:23:13 pm »
Ejs, popieram, spór normalnie o pietruchę.

Nie ma łapania za repliki i eliminowania przeciwników.

Sytuacja była wyjątkowa a cała dyskucja jest do zamknięcia, co niniejszym czynię.
"P.A.T. the best and fuck the rest"

"(...)więc chcę żeby tym razem było wyraźnie powiedziane że to lans i dla chętnych." by EJS