Autor Wątek: Oznaczanie trupa kamizelką zamiast szmaty  (Przeczytany 20153 razy)

Offline Wąż

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
Odp: Oznaczanie trupa kamizelką zamiast szmaty
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:20:40 am »
@ mwsteve
Z całym szacunkiem: gdyby funkcjonowało to dobrze, nie zaczynałbym tematu.

@ Bastiatan
Polać mu !

@ Wszyscy

Jestem jak najbardziej za głosowaniem ale... proponuję wpierw zrobić test używalności w ciągu dwóch najblizszych "spotkań integracyjnych".

Offline Szopen

• N.A.W.E / Strzelec OSW
  • grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:32:01 am »
ja na nie, bo nie
Na tym forum  nie ma żadnej złośliwości, a tylko zdrowa koleżeńska "szydera".
"Blady, a próbowałeś kiedyś zjeść w domu? Czasem fajny obiad można wyhaczyć" by Juby

Offline kozi

• P.A.T / PSF
  • Global Moderator
    • Awards
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2013, 15:37:01 pm »
Panowie, czego byście nie wymyślili to i tak jak się debil trafi to i tak będzie sypać po trupach. Od ponad roku mieszkam w Krakowie i tutaj na zwykłych jebankach nie używa się ani szmat ani kamizelek odblaskowych po prostu replika do góry w obu rękach i won do respa.
krakow zawsze miał inaczej niz reszta:))
Może być i szmata, byle odblaskowa! Zauważ, że nawet jak trup by się źle zachowywał ale miałby odblaskową szmatę to mimo wszystko by nie oberwał.
oberwał by szczegolnie idąc przez srodek wymiany ognia (to jedno ze złych zachowań)

a żeby bylo merytorycznie
lata mi to - obecnie bardziej niz kiedyś ale lata, za jakiś czas równeiz bedzie mi to latać ;)
jeżdżę do shwarca na imprezki do Woli i używam kamizelki, jest Org sa wymogi, a jak kamizelki to do cholery w jednym kolorze i to innym niż fotoreporterzy, a CI ostatni jakoś uwielbiają te oczojebne zielono zółte wiec pozostaje pomarańczowa - bo pstrykacz od zombi musi sie odróżniać - bo tak

fakt zamieszanie z wyciągnięciem kamizelki spore i czasem karkołomne, ale bez szału
szmaty wprowadziliśmy w (2002 lub 2003 nie pamiętam), jako pierwsi w Polsce, była o tym dyskusja na wmasgu a że zdania byly podzielone, to wprowadziliśmy jako wymóg w Janowie na zlocie i tak już zostało, ze w Lublinie są czerwone szmaty, może część użytkowników się upiera przez sentyment i "tradycje" że na tym forum nowinki od "nowych" rzadko przechodzą ;]

było już kilku takich co to przyjechali niby z wielkiego świata asg (warszawa i okolice- no offence Dawid_crm) i chcieli na silę prostować nasze rodzime klimaty... ksywek ich juz nikt nie pamięta
"P.A.T the best and fuck the rest"
"praplemnik i rozrusznik lubelskiego asg"
for Borys

Offline dawid_crm

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2013, 15:53:03 pm »
Ja tylko powiedziałem swoje zdanie i wypowiedzialem sie jako przyjezdny, nie zamierzam nikogo ani zmuszac ani namawiac do kamizelek, to wasz rewir i wasze zasady ja tu jestem tylko gosciem.

Offline Wąż

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:46:58 pm »
Ehhm, zacząłem zamieszanie to i sprostuję:  proponuję wprowadzenie używania kamizelek
w naszym gronie. Propozycja wynika z wielokrotnych nieporozumień związanych z identyfikacją żywy/trup, których byłem świadkiem a i zapewne uczestnikiem. Mam czapkę Mikołaja i POMIMO wciśnięcia na kaplusz zdarzało mi się zostawić ją na jakichś krzakach lub prętach. Szmaty nie mam w ogóle. Kamizelki używałem na Woli Wodyńskiej- oprócz krępowania ruchu ze względu na wypożyczenie za małej, nie było z nią problemów. Jest z na tyle cienkiego materiału, że można ją  do kieszeni bojówek włożyć i nośić.

Offline dawid_crm

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 07, 2013, 18:24:49 pm »
Ja swoją osobiście to miałem "tak jak Bóg przykazał" założoną może 3 razy i w żadnym z tych przypadków nie miałem na sobie żadnego oporządzenia w stylu kamizelka bądź szelki. Głowa w otwór  kamizelki albo narzucić na głowę tak żeby oczu nie zasłaniało i wio na respa.

Offline kwass

• grupa podstawowa
  • *
  • B.O.W Godfather
    • Awards
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2013, 19:48:31 pm »
http://allegro.pl/kamizelka-odblaskowa-pomaranczowa-uniwersalna-l-i3244451798.html
Nie ma co się kłócić o kilka złotych.
Proponuję zrobić tak, że kto chce niech nosi kamizelkę i będzie trochę bardziej pewny, że nie dostanie.
Kto chce być trochę mniej pewny niech ma szmatę.

Co do odmienności kolorów kamizelek dla fotoreporterów i trupów to po co to komu? W jednych i drugich nie można strzelać.

Offline Wąż

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2013, 23:03:20 pm »
Dziękuję za podsumowanie, Kwass. Proponowane przez Ciebie rozwiązanie daje mozliwośc sprawdzenia w praktyce a o to mi własnie chodzi. Jakby co, biorę pomarańczową. Wydaje mi się, że odróżnianie od fotołapacza ma o tyle zaletę, że łatwo zlokalizować marsz zombi i udać się w grupie na respa. Przy pewnych scenariuszach trzy, pięć osób idzie na resp i wchodza od razu do gry. Zawsze parę minut więcej grania.

Offline kwass

• grupa podstawowa
  • *
  • B.O.W Godfather
    • Awards
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 08, 2013, 23:31:52 pm »
Używałem dzisiaj żółtej kamizelki odblaskowej(takiej jak każdy wozi w samochodzie), jestem prekursorem na Lubelszczyźnie? :P
Początkowo uznałem ze to słaby pomysł bo splątaną kamizelkę wyciągniętą z kieszeni ciężko było rozplątać.
Potem już szybko wyciągałem i przez byle który otwór wkładałem głowę. Szło sprawnie a kamizelka nie miała prawa spaść.

Niestety. Używając kamizelki po raz pierwszy zostałem postrzelony będąc trupem, pomimo że schodziłem bokiem.

Dopiero w boju uświadomiłem sobie wielką zaletę kamizelek odblaskowych. Na U3 bywa ciemno, ciężko zobaczyć szmatę a jaskrawe kolory kamizelek łatwo rzucają się w oczy.

Offline seger

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2013, 23:46:46 pm »
Patrz.. ja jakoś jako trup nie zostałem postrzelony chyba nigdy, bo idąc na respa zawsze mówie co pare sekund - trup idzie.

Offline kwass

• grupa podstawowa
  • *
  • B.O.W Godfather
    • Awards
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 09, 2013, 00:01:44 am »
Jesli przechodzisz budynkiem to dziala. Zginalem bedac za wieza i szedlem pod respa przy hali. Schodzac dostalem od czlowieka ktory byl minimum 30-40m ode mnie.

Mam swiadomosc ze to nie wina kamizelki. Glupio sadzic inaczej.

To ze sie czasem od kogos przypadkiem dostanie bedac trupem to niczyja wina, zdarza sie i nie powinno byc o to pretensji(chyba ze ktos poluje na zombie).

Kamizelka jest jednak lepiej widoczna w korytarzach u3, moim zdaniem rownie dobrze mozna uzywac szmat w zoltym/pomaranczowym kolorze z odblaskiem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 00:07:32 am wysłana przez kwass »

Offline Kruchy

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2013, 01:12:24 am »
@seger, robie dokladnie to samo. Co chwile "update" werbalny ze idzie trup. Jak widzimy wymiane ognia, albo widac ze za chwile bedzie po prostu nie wychodzić. Jak strefa jest b. gorąca, polozyc sie na glebie co by nie utrudniac wymiany ognia i zaslonic usta dłonią (lubię swoje zęby). Ktos boi sie dostac wychodzac zza rogu? Niech machnie czerwoną szmatą i krzyknie ze trup i nie strzelac. W zasadzie nie pamietam przypadku zebym oberwal jako truposz.
Jesli ktos chce sie bawic w kamizelki, droga wolna  ;), ale wydaje mi się ze wieksza skutecznosc jest w byciu chodzącym "martwym radarem" i co chwile mowic ze idzie truposz.
Trup przede wszystkim moze isc swobodnie, glosno, szurac, biegac, tuptac i krzyczec. Zdecydowanie wyroznia sie z tłumu skradaków budynkowych  ;D.

Offline ejs

• Global Moderator
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 17, 2013, 16:55:48 pm »
Dawid, u Was na Karbali jest wymagana kamizelka - czemu warunkiem jest żeby była pomarańczowa?

Offline Wąż

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 18, 2013, 16:00:32 pm »
Po leśnej wymianie kompozytu w Turce mogę powiedzieć tylko jedno: nawet w lesie z 50- 60 różnica pomiędzy kamizelką nawet prełożoną przez ramię a czerwoną szmatą na głowie jest kolosalna. Nie ma mowy o jakichkolwiek pomyłkach. Myślę, że ci, którzy byli, potwierdzą. Jeśli ktoś nie zauważa trupa w oczo***bnej kamizelce i do niego strzela to albo jest chamem albo ślepcem.

Offline dawid_crm

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 30, 2013, 15:17:10 pm »
@ejs bo tak Weekend Warriors wprowadził na mazowszu i większość się zgodziła z organizujących imprezy żeby to respektować z racji lepszej widoczności niż szmata.dlatego też akurat podział na pomarańczowe dla graczy i żółte dla foto i organizatorów.na Woli jeszcze się zdarzyć może że foto mają niebieskie kamizelki.
P.S. Sory za byki itp ale pisze z telefonu:/