Autor Wątek: Umowne granaty?  (Przeczytany 18595 razy)

vincenzo

• Gość
Umowne granaty?
« dnia: Lipiec 19, 2007, 10:39:23 am »
Co na to szanowne grono ASG of Lubelszczyzna, aby wprowadzić chociaż na tych mniejszych strzelankach umowne granaty? Myśle że wprowadziło by to więcej "takiego jaja" w grze przy stosunkowo tanich kosztach.

Granatów możnaby używać tylko w pomieszczeniach, co by zneutralizowało, jak nie wyeliminowało terminatorstwa. Powiedzmy 1 granat wrzucony do 1 pomieszczenia mniejszego niż 10m x 10m eliminowało by wszystkich przeciwników wewnątrz. I przy większych pomieszczeniach można by stosowac metode że powiedzmy granat rzucony, który leży w zasięgu 5 m od kogoś, "zabija go".

Granaty można by dzielić między grupy np. po 5 na grupe. Żeby niebyło wielokrotnego użytkowania granatów, trup, by zabierał z sobą granat i potem go kładł w jakiś określonym miejscu, niedostępnym dla grających.

Granaty można by zrobić z czegoś takiego jak świecący papier (jak psu jaj** : ))
Mogły by być to np. jakies papierowe kule owinięte taśmą z napisem nade.. Sam mógłbym coś takiego zrobić ; P

PS: W razie gdyby mój pomysł niezostał obrzucony błotem od razu, proponuje zrobić jakąś sonde, czy coś..

Pozdrawiam, Vince

Offline Jubens

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
Odp: Umowne granaty?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2007, 10:49:20 am »
ta.. "zalegalizowana" wersja rzucania kamieni dla zmyły jakoś cienko to widze. Co innego wprowadzić petardy na tych samych zasadach eliminowania, chociaż i tak wątpie żeby coś takiego się przyjęło, zwłaszcza teraz jak już niektórzy stosują "normalne" granaty z grochem czy kulkami.

Offline Cykli

• grupa podstawowa
  • *
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2007, 11:10:25 am »
Właśnie, chociażby Cat'sy na ostatnim spotkaniu używali granatów z grochu + petard, nie jest to ciężkie do zrobienia a na pewno znacznie bardziej efektowne i efektywne :).
Fabricati Diem, Pvnc!
WoT maniac. Mam bota i nie zawaham się go użyć! ;D
Następny nożomaniak się znalazł...

Offline Michal

• P. A. T.
  • grupa podstawowa
  • *
  • P.A.T. SFOD 12
    • Awards
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2007, 12:06:59 pm »
Jestem za granatami C.A.T.'sów . Przy umownych granatach zaraz będą kłótnie , że ktoś zdąrzył się schować za filarem czy coś. A tak efektownie i efektywnie  ;)
"P.A.T. the best and fuck the rest"

"Będę wyposażał mojego M4 w dodatkowe akcesoria tak długo,
aż będzie ważył ponad 24 funty - nie żeby od tego działał lepiej,
ale po to, by fajnie wyglądał na zdjęciach."                          R.Y.Pelton

www.pat-pmc.org

vincenzo

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2007, 12:22:37 pm »
Do, what You wanna...  ;) Ale wątpie czy komuś chciałoby sie robić takie granaty. Jakiś roku temu też niby mówiło sie zrobi sie granaty z petard i czegośtam, ale jakoś niekażdy team tego używa. A dlaczego? Bo za mało jest chęci by je zrobić i wydać na nie hajs.

Wg. Mnie to byłby fresh air dla środowiska ;P Dlaczego mówicie nie, jak nawet niewiecie jak to wygląda? Pare miechów byłem na polskim wybrzerzu u rodzinki ^^ i byłem na strzelance ok. 16 ludzi, gdzie były używane takowe granaty i niebyło z tym problemów. Może zamiast mówić "NIE", warto spróbować?

Offline Cykli

• grupa podstawowa
  • *
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2007, 12:27:51 pm »
Vinc...poprostu znamy się nawzajem i wiemy jaka mniej więcej reakcja byłaby z użycia takiego "granatu". Tu jak nie dostaniesz kulką to zaraz marudzenia powstają i tylko zaieszanie się tworzy ;/. A wykonanie takiego granatu grochowego nie jest trudne, tylko ktoś z C.A.T.'sów mógłby mi udzielić jeszcze informacji jak zrobić taki zapalnik jak oni korzystali bo tego nie mogę rozeznać.
Fabricati Diem, Pvnc!

Offline ejs

• Global Moderator
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2007, 13:47:50 pm »
niewiem po co utrudniać sobie życie i rzucać kamykami. Konstrukcje granatów są proste jak budowa cepa.

petardy których używamy to maksymalnie k0204 (polecam te produkowane przez hestie)
kilo grochu (sic!) pastewnego to około 2-3 zł, a można używać też "kulek z allegro"
kartki a5 też
a trochę taśmy klejącej lub arkusze papieru przylepnego też można zdobyć

na początek można porobić zwykłe draskowe a później zająć się ulepszaniem zapalników

Komuś się jednak, Vin, chce je robić skoro ludzie korzystają...
Dawno Cię nie było

« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 13:50:56 pm wysłana przez ejs »

vincenzo

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2007, 14:03:32 pm »
Każdy ma swoje racje ale szkoda że nawet niechcecie spróbować. Cóż... Jaktam sobie chcecie.
Eh. zamkneliście mi już usta. Milkne już xD

PS: No raczej mnie niebyło kawałek czasu ; F Chcę wrócić ale jakoś tak... czuje sie coraz bardziej zniechęcony, szczególnie tym Ursusem. Za dużo latania xDDD

PS2: Wie ktoś kiedy będzie jakaś następna strzelanka czy coś? ; >

Offline ejs

• Global Moderator
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2007, 16:04:17 pm »
Granaty z kamyków to nie frajda. Dobra zabawa jest wtedy, gdy odpalasz własnoręcznie zrobiony granat i widzisz iskry z lecącego łukiem walca, a przeciwnik spieprza bo wie, że mu pod nogami zaraz coś wybuchnie.

Co Cię zniechęciło?  To chyba materiał na dłuższą dyskusję?

Pozatym nikt nie potrzeuje jakiegoś pozwolenia, żeby samemu spisać scenariusz i zorganizować sobie sobotnie przedpołudnie, więc nie rozumiem dlaczego tak dużo osób ogląda się na innych gdy trzeba coś zrobić.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 16:06:19 pm wysłana przez ejs »

Offline Cykli

• grupa podstawowa
  • *
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2007, 16:12:10 pm »
Pewnie, szczególnie wtedy jak dodatkowo można czymś dostać co ma siłę uderzenia zblożoną do kulki :).

(...)tylko ktoś z C.A.T.'sów mógłby mi udzielić jeszcze informacji jak zrobić taki zapalnik jak oni korzystali bo tego nie mogę rozeznać.

Dobra, już nie trzeba, nareszcie znalazłem :D.

Vince, nie zniechęcaj się :), raz jest lepiej, a raz gorzej :).
Fabricati Diem, Pvnc!

Offline ejs

• Global Moderator
  • N.A.W.E.
    • Awards
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2007, 16:13:57 pm »
podasz linka Cykli?

kiedyś był na forum, ale niestety strona zniknęła z sieci

edit: przepis na granat przeniesiony
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 16:22:52 pm wysłana przez ejs »

Offline Jubens

• grupa podstawowa
  • *
    • Awards
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2007, 19:34:08 pm »
skoro już mowa o granatach... jak mamy traktować zwykłe petardy? Bo jedni schodzą inni nie, a w sumie to troche nie fair w stosunku do takich granatow "prawdziwych" zeby miały taka sama "moc"

Offline Brainer

• P.A.T / PSF
  • grupa podstawowa
  • *
  • Miss Piggy
    • P.A.T-PMC
    • Awards
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2007, 20:22:27 pm »
petarda to granat hukowy - całą jego "mocą" jest dezorientacja delikwentów w pomieszczeniu i IMHO schodzenie po petardzie mija się z celem
Sure, if by “plan” you mean “allowing Afghan government figures to steal money from us, support the Taliban, murder their rivals, and ship drugs off by the ton,” then, yes, the plan is working - E2, Free Range International blog

Piciak

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2007, 20:56:59 pm »
Brainer, zapewniam Cię, że się opłaca. Wiem coś o tym.

Offline Brainer

• P.A.T / PSF
  • grupa podstawowa
  • *
  • Miss Piggy
    • P.A.T-PMC
    • Awards
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2007, 21:14:35 pm »
co się opłaca? ja mówię że mija się z celem, bo w końcu po to są kulki i inne pociski żeby cię trafiały a nie "umownie" będziemy się strzelać.
W takiej sytuacji to ja kulek nie muszę brać, puszczę w Ciebie serię "na sucho" i powinieneś zejść, skoro zszedłeś po petardzie.
Sure, if by “plan” you mean “allowing Afghan government figures to steal money from us, support the Taliban, murder their rivals, and ship drugs off by the ton,” then, yes, the plan is working - E2, Free Range International blog