ASG.Lublin

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Witamy na forum asg. Zarejestruj się i poczekaj na akceptację zgłoszenia. Nowi użytkownicy zatwierdzani są co kilka dni. Po otrzymaniu potwierdzenia napisz coś o sobie w dziale "Przedstaw się" znajdującym się w kategorii ASG.

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10
 71 
 dnia: Czerwiec 06, 2013, 17:46:46 pm 
Zaczęty przez Wąż - Ostatnia wiadomość wysłana przez Szabał
Jestem całkowicie za. Czerwonej szmaty często nie widać, a mi się nie chce już tłumaczyć trupom dlaczego ich ustrzeliłem. Co do tego, że duża - i bardzo dobrze, duża lepiej widoczna, a wcale na szpej zakładać nie musisz, możesz zawsze nieść w ręku ^^ Oczojebny kolor żółty lub pomarańczowy zapewni Ci wystarczającą ochronę przed nekrofila ostrzałem.

 72 
 dnia: Czerwiec 06, 2013, 17:41:35 pm 
Zaczęty przez Wąż - Ostatnia wiadomość wysłana przez Moździerz
To prawda. Kamizelki są znacznie lepiej widoczne, ale generalnie będzie to trochę mało komfortowe.
Na U3 wystarczy, że osoba będzie wyciągała tą chustę (bo jakoś nie specjalnie widziałem, że wszyscy to robili) i nie będzie szła z ręką skierowaną w dół a w górę i co ważne wyciągniętą przed siebie. Taka osoba na takim obiekcie jest dobrze widoczna. Kamizelki zdałyby egzamin w terenie leśnym, gdzie taka chustka może zlać się z otoczeniem. No i noszenie tej kamizelki. Wydaje mi się, że zajmuje ona więcej miejsca nic dobrze złożona chustka.

 73 
 dnia: Czerwiec 06, 2013, 17:33:56 pm 
Zaczęty przez Wąż - Ostatnia wiadomość wysłana przez kwass
Tak i nie.
Faktycznie trzy z czterech wad, o których napisał barbie to zalety ale jedna faktycznie wadą jest.
Czasem może być ciężko założyć kamizelkę na szpej, trzeba kupić naprawdę dużą.
No i ogólnie trudniejsze do wykonania niż wyciągnięcie szmaty.
Z drugiej strony faktycznie łatwiej zauważyć. Kilkukrotnie na u3 czekałem aż zobaczę głowę(na której będzie szmata) osoby schodzącej na luzaku po schodach.

 74 
 dnia: Czerwiec 06, 2013, 16:48:12 pm 
Zaczęty przez Wąż - Ostatnia wiadomość wysłana przez SID
Ja tam jestem za ;)

 75 
 dnia: Czerwiec 06, 2013, 16:23:46 pm 
Zaczęty przez Wąż - Ostatnia wiadomość wysłana przez Wąż
Raczej bym powiedział, że Twoje wady to zelety.
Myślę, że sprawa jest warta obgadania i przegłosowania na forum.

 76 
 dnia: Czerwiec 06, 2013, 16:08:32 pm 
Zaczęty przez Wąż - Ostatnia wiadomość wysłana przez barbie
wady:
-duza,
-trzeba nakładać na szpej
-zbyt zauwazalna
-wyyglada bardzo kiczowato


Moim zdaniem szmata jest wystarczajacym rozwiazaniem.

Kamizelka ma sens na duzych ogolnokrajowych zlota gdzie strzezenie debila jest powyzej 50%

 77 
 dnia: Czerwiec 06, 2013, 15:57:08 pm 
Zaczęty przez Wąż - Ostatnia wiadomość wysłana przez Wąż
Czołem.
Rzucam temat dotyczący oznaczania trafionych.
W związku z praktyką coraz powszechniejszego używania pomarańczowych kamizelek z odblaskami dla zombiaków proponuję wprowadzić ten zwyczaj w Lublinie i okolicach.
Zalety, jak sądzę:
unifikacja- nie ma możliwości pomyłki co do charakteru obiektu, szmaty przy zróżnicowanej kolorystyce i gabarytach
z daleka wyglądają jak opaski, czapki lub części oporządzenia,
widoczność- brak komentarza
niespadalność- znacznie trudniej zgubić kamizelkę niż czapkę, nie wspominając o szmacie
dostępność- w każdym markecie
Wady:
hmm może cena?

 78 
 dnia: Wrzesień 03, 2012, 10:22:21 am 
Zaczęty przez ejs - Ostatnia wiadomość wysłana przez dawid_crm
Konrad
Masło
Pozwolenia u mnie. Przekaże przy okazji modom

 79 
 dnia: Marzec 11, 2012, 12:11:33 pm 
Zaczęty przez ejs - Ostatnia wiadomość wysłana przez werewolfina (WUJO)
Kylu -zaświadczenie u mnie

 80 
 dnia: Styczeń 23, 2012, 12:44:15 pm 
Zaczęty przez mich123 - Ostatnia wiadomość wysłana przez mich123
Ponieważ:
Poniższy  dokument nie jest chroniony prawami autorskimi co oznacza, że może, a nawet powinien on być kopiowany i rozpowszechniany w ramach poparcia inicjatywy na innych stronach internetowych o tematyce airsoftowej. Toteż pozwoliłem sobie go tutaj wkleić oraz uzupełnić i zmodyfikować:

Preambuła
Niniejszy zbiór powstał w celu ujednolicenia podstawowych zasad airsoft, funkcjonujących dotychczas jako niepisany kodeks honorowy jego miłośników. Zbiór ten nie pozostaje w sprzeczności z prawem powszechnym i jest prawu powszechnemu podporządkowany. Stanowi nakreślenie i zgromadzenie w formie jednego dokumentu zasad powszechnie dotąd stosowanych, jako, że airsoft'em zajmują się wyłącznie ludzie uczciwi, przestrzegający zasad fair play, którym przyświeca idea wspólnej, dobrej zabawy z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i dla których nie jest podstawowym celem osiągnięcie zwycięstwa za wszelką cenę oraz uzyskanie jak największej ilości trafień, czy też wykazanie w jakikolwiek inny sposób wyższości nad innymi miłośnikami airsoft. Zebranie zasad airsoft w formie jednolitego dokumentu, ułatwi ich konsekwentne przestrzeganie, a także ustandaryzuje airsoft na terenie całego kraju.

Airsoft jest także źródłem pozyskiwania nowych znajomych i przyjaciół. Służy także umacnianiu wzajemnej życzliwości w poczuciu równości wszystkich miłośników. W airsoft nie ma miejsca na okazywanie jakichkolwiek niechęci wynikających z przynależności narodowych, kulturowych, religijnych, politycznych i rasowych. Niedopuszczalnym jest zatem wykorzystywanie airsoft do głoszenia czy prezentowania jakichkolwiek niechęci wobec jakiejkolwiek grupy jego miłośników.

Część ogólna
Podstawowe pojęcia
 • Airsoft - jest to zabawa polegająca na prowadzeniu walk airsoft, przy wykorzystaniu broni ASG. Airsoft łączy się z hobby związanym z posiadaniem jednej lub więcej sztuk broni ASG, umundurowania i oporządzenia oraz z uczestnictwem w spotkaniach i walkach airsoft.
 • Walki airsoft - są to spotkania, w których dwie lub więcej grup toczą pomiędzy sobą symulowane walki, które mogą być oparte na scenariuszach, używając przy tym broni ASG i amunicji ASG.
 • Broń ASG - są to repliki wszelkiej broni palnej, wykonane z dowolnego materiału, w skali 1:1 lub innej, miotające amunicję ASG za pomocą słupa sprężonego powietrza lub specjalnego gazu przeznaczonego do zasilania broni ASG.
 • Broń ASG może być powtarzalna, samopowtarzalna oraz automatyczna.
 • Amunicja ASG - są to kulki z tworzywa sztucznego o średnicy 6 mm i 8 mm, masie nie przekraczającej 0,4 g dla kulek 6 mm i 0,48g dla kulek 8 mm, przystosowane do wystrzeliwania z broni ASG.
 • Gracz airsoft - jest to osoba, która uczestniczy w walkach airsoft, podczas których posiada broń ASG oraz respektuje podstawowe zasady obowiązujące w airsoft.
 • Teren walk airsoft - jest to ściśle określony teren, na którym toczą się walki airsoft. Teren powinien być, w miarę możliwości, oznaczony i zabezpieczony przed wejściem na niego osób postronnych. Prowadzenie walk na określonym terenie powinno być uzgodnione z jego właścicielem lub zarządcą. O prowadzeniu walk airsoft na określonym terenie powinny być powiadomione właściwe służby porządkowe.
 • Strefa bezpieczeństwa - miejsce wydzielone na terenie walk airsoft, gdzie zbierają się wyeliminowani gracze, bądź inne osoby nie uczestniczące w walce. W strefie bezpieczeństwa obowiązuje całkowity i bezwzględny zakaz strzelania z broni ASG. Zabronione jest również strzelanie w stronę strefy bezpieczeństwa. Obowiązkiem organizatora jest wyznaczenie strefy bezpieczeństwa w taki sposób, aby zakaz nie kolidował ze scenariuszem gry.

Część szczegółowa

I. Zasady bezpieczeństwa
 • Środki ochrony oczu:
  a)   Wszyscy gracze airsoft dokładają najwyższej staranności, by spotkania i walki airsoft były pozbawione jakichkolwiek zagrożeń dla życia i zdrowia uczestników oraz osób postronnych.
  b)   Każdy gracz airsoft zobowiązany jest posiadać w trakcie walk airsoft środki ochrony oczu, jako organu najbardziej narażonego na uszkodzenia. Środki ochrony oczu powinny być wytrzymałe na postrzał z amunicji ASG z bliskiej odległości, ze wszelkiego typu broni ASG.
  c)   Każdy gracz airsoft, w przypadku wątpliwości dotyczących skuteczności stosowanych środków ochrony oczu, zobowiązany jest do przeprowadzenia testu wytrzymałości, polegającego na oddaniu strzału / serii strzałów, do mającego mieć zastosowanie środka ochrony, z bliskiej odległości, z najmocniejszej, dostępnej broni ASG. W szczególności dotyczy to środków ochrony oczu, których przeznaczenie jest inne niż do airsoft.
  d)   Środki ochrony oczu muszą być założone przez uczestnika airsoft przez cały czas trwania walk airsoft. Zdjęcie środków ochrony może nastąpić wyłącznie w strefie bezpieczeństwa.
  e)   Gracz airsoft, który zdejmie środki ochrony oczu poza strefą bezpieczeństwa, może być upomniany przez każdego z pozostałych graczy. Nie zastosowanie się do upomnienia bądź ponowne upomnienie, stanowi podstawę do wykluczenia tego gracza z dalszych walk airsoft.
  f)   Zakaz zdejmowania środków ochrony oczu, obowiązuje również w respach.
 • Spożywanie alkoholu i zażywanie środków odurzających
  a)   W trakcie trwania walk airsoft obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu oraz zażywania środków odurzających.
  b)   Spożywanie alkoholu jest dopuszczalne wyłącznie po ogłoszonym zakończeniu wszystkich walk airsoft.
  c)   Uczestnik walk airsoft, spożywający w trakcie ich trwania alkohol lub używający środków odurzających, może być natychmiast i nieodwołalnie wykluczony ze wszystkich walk airsoft.
 • Zabezpieczenie terenu walk airsoft pod względem materialnym:
  a)   Teren walk airsoft, przed jego wykorzystaniem, powinien być sprawdzony pod względem bezpieczeństwa przez organizatora walk.
  b)   Szczególnemu sprawdzeniu winny podlegać następujące elementy:

  • istnienie ukrytych dziur, jarów, załomów mogących stanowić zagrożenie dla uczestników,
  • istnienie przedmiotów (wystające pręty, potłuczone szkło itp.) mogących stanowić zagrożenie dla uczestników,
  • dostępność terenu dla osób trzecich, co może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa tychże osób,
  • miejsca stanowiące jakiekolwiek zagrożenie, winny być oznaczone, w miarę możliwości, w widoczny sposób.
 • Zabezpieczenie terenu walk airsoft pod względem formalnym:
  a)   uczestnicy lub organizator walk airsoft sprawdza czyją własność stanowi teren tychże walk, lub pod czyim znajduje się zarządem i uzgadnia możliwość prowadzenia tam walk,
  b)   dodatkowo, o walkach airsoft powinny być powiadomione właściwe służby porządkowe (policja, straż leśna itp.), informując przy tym, na czym te walki polegają.
 • Inne środki ochrony i bezpieczeństwa:
  a)   Na miejscu walk airsoft powinna znajdować się apteczka pierwszej pomocy. W przypadku walk airsoft, gdzie organizator jest określony, obowiązek zapewnienia apteczki pierwszej pomocy spoczywa na organizatorze.
  b)   Dodatkowo na miejscu walk airsoft powinien znajdować się jakikolwiek środek łączności zewnętrznej (np. telefon komórkowy) dla możliwości wezwania pomocy w przypadku zaistnienia wypadku. W przypadku walk airsoft, gdzie organizator jest określony, obowiązek zapewnienia środków łączności zewnętrznej spoczywa na organizatorze.
 • Wszelkie inne środki ochrony, takie jak: hełmy, kaski, nałokietniki, nakolanniki, rękawice ochronne, ochraniacze na zęby, są zalecane do stosowania. Ich używanie leży w gestii uczestnika. Niedozwolone jest stosowanie masek z siatką.
 • Osoby postronne: W przypadku pojawienia się na terenie gry osoby postronnej, gracz, który ją zauważy podaje komendę CYWIL. Wszyscy uczestnicy przerywają ogień, zabezpieczają broń i pozostają na swoich miejscach, do momentu opuszczenia terenu przez osoby postronne. Wznowienie gry następuje po podaniu komendy - gramy dalej.

II. Zasady związane z zachowaniem porządku publicznego oraz obowiązujących norm prawnych
 • Noszenie broni ASG w miejscach publicznych powinno odbywać się z użyciem pokrowców, opakowań lub w inny sposób, zabezpieczający broń ASG przed widokiem publicznym.
 • Wydobywanie, strzelanie, celowanie lub jakiekolwiek inne użycie broni ASG w miejscu publicznym może być uznane za naruszanie zasad airsoft i powodować wykluczenie dopuszczającego się tego gracza airsoft ze wszelkich spotkań i walk airsoft.
 • Noszenie mundurów i oporządzenia używanego w airsoft w miejscach publicznych jest dozwolone, za wyjątkiem przypadków, gdy pozostaje to w sprzeczności z prawem powszechnie obowiązującym ( mundury i wyposażenie, a także symbole i oznaczenia, zastrzeżone dla określonych formacji, takich jak: wojsko, policja itp.).

III. Zasady używania broni białej w ASG
 • Broń biała (noże, sztylety, bagnety ) mogą, za zgodą pozostałych uczestników, stanowić część umundurowania lub wyposażenia gracza airsoft.
 • Zabronione jest używanie broni białej podczas walk airsoft, poprzez jej dobywanie w jakimkolwiek celu. Uczestnik, który dobywa broni białej podczas walk airsoft może być natychmiast i w sposób nieodwołalny wykluczony z dalszych walk airsoft.
 • Dobywanie broni białej może nastąpić wyłącznie w strefie bezpieczeństwa i wyłącznie w sposób nie zagrażający życiu i zdrowiu uczestników.

IV. Zasady używania środków pirotechnicznych lub środków pozoracji pola walki
 • Używanie środków pirotechnicznych lub środków pozoracji pola walki jest niedopuszczalne w walkach airsoft, za wyjątkiem zapisu punktu 2.
 • W wyjątkowych przypadkach, gdy organizator walk airsoft dopuści używanie środków pirotechnicznych lub środków pozoracji pola walki, powinno to się odbywać w sposób kontrolowany, wykluczający możliwość zaistnienia nieszczęśliwego wypadku. Organizator określa zasady używania środków pirotechnicznych lub środków pozoracji pola walki w opublikowanym przez siebie regulaminie walk airsoft.

V. Zasady uznawania trafień, zachowania się trafionych
 • Trafienie w jakąkolwiek część ciała, uznaje się jako wyeliminowanie trafionego z dalszej walki airsoft.
 • Trafiony uczestnik sygnalizuje fakt trafienia poprzez uniesienie obu rąk do góry (lub jednej ręki) i okrzyk "dostałem".
 • Dopuszczalne jest pominięcie unoszenia rąk i okrzyku w sytuacjach, kiedy takie zachowanie może ujawnić skryte działanie osoby, która oddała celny strzał.
 • Trafiony gracz pozostaje w miejscu trafienia. I oznacza się czerwonym kolorem, najlepiej w okolicach głowy. Trafiony gracz przyjmuje taką pozycję, by fakt jego wyeliminowania był oczywisty oraz by jego pozycja nie utrudniała walk airsoft pozostałym uczestnikom. Trafiony gracz może przemieścić się do strefy bezpieczeństwa dopiero wówczas, gdy w rejonie, gdzie został trafiony, nie toczą się już żadne działania, a przejście do strefy bezpieczeństwa nie będzie odbywało się przez rejon innych działań. Trafiony gracz szczególnie dba o to, by nie przeszkadzać lub nie utrudniać walk airsoft innym uczestnikom.
 • Do graczy mających oznaczonych czerwonym kolorem nie należy strzelać. Jednakże w sytuacji kiedy gracz mimo tego że jest oznaczony czerwoną szmatą jest ostrzeliwany powinien natychmiast położyć się, bo może się zdarzyć sytuacja w której utrudnia grę innym osobom i przez przypadek znalazł się na linii ognia.
 • Nie przyznawanie się do otrzymanych trafień jest naruszeniem podstawowego kanonu, na jakim opiera się airsoft - kanonu uczciwości. Gracz airsoft, który uporczywie i w sposób ewidentny unika przyznawania się do otrzymanych trafień, nie jest mile widziany w środowisku airsoft. W związku z tym może zostać wykluczony z udziału we wszelkich walkach, spotkaniach i imprezach airsoft.
 • Trafiony uczestnik od chwili zasygnalizowania trafienia, zachowuje pełne milczenie. Nie jest dopuszczalne porozumiewanie się w sposób bezpośredni, przy użyciu środków łączności, ani w żaden inny sposób, z pozostałymi uczestnikami, zarówno biorącymi udział w dalszych walkach airsoft, jak i uczestnikami, którzy zostali także trafieni. Zakaz porozumiewania się przestaje obowiązywać w strefie bezpieczeństwa, jednkaże porozumiewanie się może następować wyłącznie z osobami znajdującymi się w tejże strefie.
 • Trafiony uczestnik, od chwili zasygnalizowania trafienia, nie oddaje strzałów z żadnej broni ASG i w żadnym celu. Zakaz ten dotyczy również uczestników znajdujących się w strefie bezpieczeństwa.
 • Szczególnie niedopuszczalne jest przekazywanie jakichkolwiek informacji pozostałym w walce uczestnikom. Przekroczenie tej zasady może spowodować natychmiastowe i bezwzględne wykluczenie gracza z dalszych walk airsoft.
 • Trafienie w broń ASG używaną przez gracza uważa się, za wyeliminowanie tejże broni z dalszej walki airsoft.
 • Gracz, którego broń została wyeliminowana, nie może strzelać z niej do końca starcia, w którym nastąpiło wyeliminowanie. Dopuszcza się możliwość korzystania z broni ASG posiadanej przez wyeliminowanego, innego uczestnika. Przejęcie broni ASG wyeliminowanego uczestnika może nastąpić wyłącznie w tym miejscu, w którym został on wyeliminowany.
 • Wyczerpanie się amunicji ASG, nie skutkuje wyeliminowaniem gracza z walki airsoft. Gracz, któremu wyczerpała się amunicja, pozostaje nadal w walce.
 • Organizator walk airsoft może ustalić inne zasady uznawania trafień. W przypadku braku ustalenia innych zasad uznaje się za obowiązujące, podane w niniejszym zbiorze.

VI. Zasada bezpiecznego strzelania
 • Niedozwolone są strzały „zza rogu” bez patrzenia w miejsce gdzie się strzela i wszelkiego wystawiania samej repliki i strzelania.
 • Niedozwolone jest strzelanie przez dziury w ścianach, okienka, i wszelkie podobne sytuacje nie patrząc gdzie się strzela. Jeśli nie widzisz, nie strzelaj.
 • Bezwzględnie należy patrzeć w miejsce, gdzie się strzela wychylając minimum głowę. Ideałem byłoby wychylenie 2/3 sylwetki by przeciwnik mógł bezpiecznie trafić w korpus a nie w głowę.
 • Należy pamiętać, że wychylając samą głowę, należy być świadomym tego że można zostać w głowę trafionym.
 • W miarę możliwości nie strzelać w głowę
 • Moce o ograniczenia:
  a)   Replika poniżej 350 fps, można strzelać z 5 metrów do przeciwnika oraz w budynkach.,
  b)   moc 351-400 fps, można strzelać z odległości 10 metrów, należy zachować ostrożność, w budynkach i na mniejszych dystansach odłożyć replikę i używać broni bocznej,
  c)   moc 401-470 fps. Można strzelać z minimum 20 metrów,
  d)   471 fps i więcej - 30 metrów to minimalny dystans, z jakiego wolno strzelać! Zachować ostrożność i rozsądek.
 • Nie istnieje pojęcie strzału oddanego wcześniej. Przy jednoczesnym (w granicach dziesiątych sekundy), dwustronnym otwarciu ognia z pola rozgrywki schodzą obaj gracze.
 • Można (i należy przy małych odległościach) stosować prawo łaski i nie strzelać, tylko powiedzieć: "dostałeś" lub „pac pac” do osób które zostały zaskoczone, nie miały szans oddania pierwsze strzału. W przypadku wątpliwości, schodzą obie osoby.
 • W powyższej sytuacji, gdy "trafiony" zaakceptuje swoje trafienie, należy strzelić raz obok niego, by był słyszalny fakt oddania strzału.
 • Nie należy nadużywać „pac pac” w sensie pacowania grupowego, pacowania na dużym dystansie (ponad 5m) i w sytuacjach kiedy trafienie nie jest sprawą oczywistą (głównie walki w budynkach). Przy czym dystans poniżej 5m nie jest całkowitym przyzwoleniem dla pacowania. Należy przy tej zasadzie zachować zdrowy rozsądek.
 • Zabronione jest strzelanie do osób pozbawionych ochrony oczu, osób postronnych, jak i do fotografów, innych osób nie biorących czynnego udziału w rozgrywce oraz zwierząt.
 • Dopuszcza się stosowanie urządzeń typu LWC (laserowych wskaźników celu) przy kategorycznym zakazie celowania w głowę

VII. Zasady korzystania ze środków łączności
 • Dopuszczalne jest korzystanie ze wszelkich środków łączności.
 • Organizator walk airsoft może zastrzec na swój użytek określone przez siebie kanały. Nie mogą one być używane przez pozostałych uczestników.
VIII. Zasady organizowania walk airsoft - regulaminy
 • Walki airsoft, zwane dalej "imprezami", o charakterze zorganizowanym i o zasięgu ogólnopolskim, powinny być opatrzone, przygotowanym przez organizatora i podanym do publicznej wiadomości, Regulaminem Imprezy.
 • Z zachowaniem podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa, organizator ma prawo do swobodnego określania zasad obowiązujących w trakcie trwania imprezy.
 • Wszyscy uczestnicy imprezy są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania zasad ustalonych w regulaminie, pod rygorem usunięcia z imprezy bez zwrotu poniesionych kosztów.

IX. Sprawy inne
 • Żaden gracz airsoft nie może być dyskryminowany z powodu rodzaju i typu posiadanej broni ASG, umundurowania i wyposażenia. Jednakże każdy gracz airsoft dba o to, by jego umundurowanie i wyposażenie nie odbiegało w rażący sposób od norm umundurowania i wyposażenia powszechnie uznanych i przestrzeganych w airsoft, a także od przyjętego przez organizatorów klimatu rozgrywki (w tym sensownosci scenariusza).
 • Miłośnikiem i sympatykiem airsoft może być każda osoba, bez względu na wiek, płeć i rasę.
 • W spotkaniach, walkach i imprezach airsoft mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.
 • W przypadkach szczególnych, w spotkaniach, walkach i imprezach airsoft mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają pisemną zgodę rodziców / opiekunów, według ustalonego wzoru. Ponadto obowiązkowo muszą posiadać nakolanniki i nałokietniki.


X. Postanowienia końcowe
 • Niniejszy zbiór zasad nie stanowi prawa w powszechnym rozumieniu.
 • Stosowanie określonych w niniejszym zbiorze zasad, stanowi dbałość o rozwój airsoft w Polsce, poszanowania dla całego środowiska airsoft, a także dla panujących w tym środowisku dobrych obyczajów. Z tego względu, zbiór niniejszy stanowi zbiór zasad obowiązujących w środowisku airsoft w Polsce i zwany jest umownie "Prawem ASG".
 • Stworzenie niniejszego zbioru ma służyć ujednoliceniu zasad stosowanych w całym środowisku airsoft.
 • Niniejszy zbiór opracowany został na podstawie istniejących dotychczas i ogłoszonych zasad oraz na podstawie wypowiedzi wielu osób ze środowiska airsoft. Twórcy zaznaczają, iż dołożyli wszelkich starań, by ten zbiór zapewnił równe szanse dla wszystkich miłośników airsoft i pozwolił zapobiec wszelkim sporom i nieporozumieniom.

Powyższe zasady są domyślnymi zasadami obowiązującymi na wszystkich imprezach organizowanych przez forum asglublin.pl. Wszelkie odstępstwa od tych reguł muszą być wyraźnie opisane przez organizatora imprezy. Brak wzmianki o zmianach skutkuje obowiązywaniem w całości powyższego regulaminu.

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10